Başvuru Takvimi Detayı

Başlangıç ve Bitiş Tarihleri 13.05.2019 / 07.06.2019 23:59
Birim Adı le Programme de master professionnel en gestion d´ingénierie
Durum
Tarih Aralığı Dışında
Açıklama 1) Mühendislik Yönetimi İkinci Öğretimde Tezsiz Yüksek Lisans Programına başvuran adayların, Yükseköğretim Kurumu tarafından denkliği tanınan Üniversitelerden aşağıda yer alan alanlardan birinde alınan lisans derecesine sahip olmaları gereklidir.

- Mühendislik, Matematik ve Bilgisayar Bilimleri, Mimarlık, Havacılık Elektrik ve Elektroniği, Matematik, Uzay Bilimleri ve Teknolojileri, Fizik, Bilgisayar Bilimleri, Kimya, Bilgisayar – Enformatik, İstatistik, Bilişim Sistemleri ve Teknolojileri, İstatistik ve Bilgisayar Bilimleri, Yönetim Bilişim Sistemleri

2) Mühendislik Yönetimi İkinci Öğretimde Tezsiz Yüksek Lisans Programına başvuran tüm adayların Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınav Sonuçlarına dair aşağıdaki koşullardan en az birini sağlamış olmaları gereklidir.

- TOEFL sınavından (internet tabanlı) en az 59 puan almış olmak,
- YDS/YÖKDİL (İngilizce) Sınavından 100 tam not üzerinden en az 50 puan almış olmak.
- Enstitü tarafından düzenlenecek olan İngilizce Seviye Tespit Sınavından en az 50 puan almış olmak. (İngilizce Tespit Sınavı, ön kayıt süresi boyunca her gün düzenlenecek olup, sınava girecek adayların en geç saat 15:00’de Enstitü’de hazır bulunmaları gerekmektedir.)

Geri Dön
Scroll to Top